Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Wyszukaj

Krzyż św. Brunona

krzy_w_brunona_20090316_1078535048.jpg

Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 384 gości 
Rozpoczęcie lata z Chrystusem na Mazurach PDF Drukuj
Nowości
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Program Uroczystości
3 LIPCA 2010
UROCZYSTOŚCI
NA WZGÓRZU ŚWIĘTEGO BRUNONA

Godz. 13.30
- Ognisko młodych turystów wypoczywających na Mazurach oraz młodych mieszkańców naszej diecezji (Na Wzgórzu św. Brunona nad brzegiem jeziora Niegocin)
Godz. 14.00 - Jarmark Św. Brunona
Godz. 15.00 - 16.00 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca z Przemyśla
Więcej…
 
Kamera na żywo ze Wzgórza św. Brunona PDF Drukuj
Nowości
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
    Od niedawna, poprzez kamerę internetową, można na żywo oglądać Wzgórze św. Brunona. W naszym dziale "widoki z kamer" została podpięta strona z kamerą, przekazującą non stop obraz z tego pięknego miejsca. Zachęcamy do łączenia się poprzez internet z tym wzgórzem, gdzie w tym roku odbywały się tak ważne Uroczystości Milenijne Świętego Brunona, aby tym samym wspomnieć przeżyte chwile.
    Wyrażamy wdzięczność osobom z Giżycka, które zaangażowały się pod względem formalnym i technicznym aby ten obraz mógł być transmitowany poprzez internet.
 
Zakończenie obchodów milenium śmierci św. Brunona w Giżycku PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Zakończenie uroczystośći na Wzgórzu św. Brunona
     24 października w Giżycku pod patronatem bpa Jerzego Mazura odbyły się uroczystości kończące obchody Milenium męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu pod hasłem Żniwa Brunonowej misji. Organizatorami były: Sanktuarium św. Brunona, Urząd Miejski w Giżycku, Giżyckie Centrum Kultury i parafie giżyckie.
     Najpierw w sanktuarium liturgii Mszy św. przewodniczył bp Jerzy Mazur, który wygłosił również homilię. Powiedział, że nakaz Chrystusa: Idźcie na cały świat głosić Ewangelię jest testamentem, który wypełniali Apostołowie i św. Brunon, a który także my mamy realizować. Przykład św. Brunona mobilizuje nas do osobistego zaangażowania w dzieło ewangelizacji świata. Powinniśmy być nieustannie gotowi i zmobilizowani do ewangelizacji i dawania świadectwa. Św. Brunon jest dla nas wzorem. Żył on w czasach, kiedy chrześcijaństwo nie było podzielone. Teraz w dobie podziałów dążenie do jedności chrześcijan jest naszym zadaniem. „Bez wątpienia św. Brunon jest pomostem przyjaźni między narodem niemieckim i polskim” - stwierdził biskup.
Więcej…
 
Misja św. Brunona - sztuka tetralna do pobrania w wersji filmowej PDF Drukuj
Nowości
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Film ze sztuki teatralnej o św. Brunonie
     Istnieje już możliwość pobrania z naszej witryny całości sztuki teatralnej "Misja św. Brunona" w wykonaniu Teatru im. J. Węgrzyna pod kierownictwem Pana Piotra Kowalewskiego. Zamieszczoną wersję filmową opracował Pan Remigiusz Makarewicz.
     Poszczególne 7 części z rozszerzeniem (.rar), filmu skompresowanego do formatu Divx, należy pobrać do jednego katalogu na komputerze, a następnie rozpakować.
     Pan Remigiusz Makarewicz wyraził zgodę na wyświetlanie tego filmu w celach religijnych i edukacyjnych.
Więcej…
 
Centralne Uroczystości 1000-lecia męczęńskiej śmierci św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu w Obwodzie Kaliningradzkim - Rosja PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Abp Paolo Pezzi i koncelebransi
Wierni uczestniczący we Mszy św.
      Dnia 12 lipca 2009 r. w Czerniachowsku w Parafii św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu prowadzonej przez franciszkanów odbyły się centralne uroczystości obchodów 1000-letniej rocznicy męczeńskiej śmierci św. Brunona w Obwodzie Kaliningradzkim. Mszę św. celebrował, wygłosił słowo i udzielił
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 10
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack