Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Suche

Kreuz des heiligen Bruno

wzgrze_zim_20090310_2068805915.jpg

Wer besucht uns?

Wir haben 435 Gäste online
O. Jan Góra zaprosił do Giżycka PDF Drucken
Aktualitäten
Geschrieben von: dk. Przemysław Przekop   
There are no translations available.

Ojciec Jan Góra
      Podczas tegorocznego XIII Spotkania Młodzieży, które miało miejsce na Polach Lednickich w dniu 6 czerwca, o. Jan Góra skierował, do zgromadzonej rzeszy 80 tysięcy modych ludzi z Polski i zagranicy, słowa zaproszenia na uroczystości Milenium Męczeńskiej Śmierci Św. Brunona, które odbędą się w Giżycku. O. Jan Góra zachęcił jednocześnie do zapoznania się z tą wielką postacią, która przyniosła naszym przodkom wiarę.
     Do udziału w uroczystościach zachęcali również harcerze z Ełku i Prostek rozdając młodym folderki z zaproszeniem na te uroczystości.  
 
List pasterski Biskupa Ełckiego z okazji 1000-lecia śmierci św. Brunona z Kwerfurtu PDF Drucken
Urkunden
Geschrieben von: Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

1. Wprowadzenie
     Przygotowujemy się do obchodów jubileuszowych związanych z 1000-leciem śmierci św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu. Uroczystości milenijne są wspaniałą okazją, by lepiej poznać św. Brunona, wielkiego Misjonarza, Biskupa i Męczennika. Możemy uświadomić sobie jego wkład w głoszenie Ewangelii  i tworzenie zrębów Kościoła na naszych ziemiach. W czasie tych uroczystości pragniemy wyrazić Bogu Trójjedynemu wdzięczność za misję św. Brunona wśród naszych praojców. Te uroczystości są także okazją do przypomnienia sobie obowiązku misyjnego, że cały Kościół jest misyjny i że dzieło ewangelizacji jest podstawowym obowiązkiem Ludu Bożego (DM 35), a każdy uczeń Chrystusowy ma obowiązek szerzenia wiary (KK 17).

Weiterlesen...
 
O św. Brunonie i misjach podczas festynu rodzinnego w Ełku PDF Drucken
Berichte
Geschrieben von: Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

Program festynu
     W tym roku obchodzimy milenium śmierci św. Brunona z Kwerfurtu, dlatego  na IV Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w Ełku dużo mówiono o misjach i krzewieniu wiary. Podkreślił to bp Jerzy Mazur w homilii do dzieci podczas Mszy św. na placu, mówiąc, że Maryja jest zarazem Matką Chrystusa i naszą. Tak jak w Kanie Galilejskiej, tak i teraz troszczy się o nas i również mówi do nas: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Tysiąc lat temu Maryja wstawiała się za misjonarzami, aby Jej Syn Jezus Chrystus posłał ich – a wśród nich św. Brunona z Kwerfurtu – do ludzi nie znających jeszcze naszego Boga.
Weiterlesen...
 
Spotkanie samorządowców diecezji ełckiej w Giżycku PDF Drucken
Berichte
Geschrieben von: Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

Przy krzyżu św. Brunona
      "Samorządowcy w służbie życiu" - to temat konferencji z udziałem pracowników samorządu Giżycka i diecezji ełckiej, które odbyło się 26 maja w 397. rocznicę uzyskania praw miejskich przez to miasto. Podsumowaniem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura w Sanktuarium św. Brunona oraz modlitwa na Wzgórzu św. Brunona.
     W homilii bp Mazur przypomniał samorządowcom, że na ich barkach spoczywają poważne zadania powierzone im przez społeczność regionu. Rządzący powinni okazywać szacunek wobec ludzkich wspólnot, swoją władzę traktować jak służbę i uświadamiać, jak wielka przed Bogiem i społeczeństwem ciąży na nich odpowiedzialność - argumentował biskup.
Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 8 von 13
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack