Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Search

Saint Bruno’s Hill

krzy_w_brunona_20090310_1364874501.jpg

Who is visiting us?

We have 178 guests online
O. Jan Góra zaprosił do Giżycka PDF Print
News
Written by dk. Przemysław Przekop   
There are no translations available.

Ojciec Jan Góra
      Podczas tegorocznego XIII Spotkania Młodzieży, które miało miejsce na Polach Lednickich w dniu 6 czerwca, o. Jan Góra skierował, do zgromadzonej rzeszy 80 tysięcy modych ludzi z Polski i zagranicy, słowa zaproszenia na uroczystości Milenium Męczeńskiej Śmierci Św. Brunona, które odbędą się w Giżycku. O. Jan Góra zachęcił jednocześnie do zapoznania się z tą wielką postacią, która przyniosła naszym przodkom wiarę.
     Do udziału w uroczystościach zachęcali również harcerze z Ełku i Prostek rozdając młodym folderki z zaproszeniem na te uroczystości.  
 
List pasterski Biskupa Ełckiego z okazji 1000-lecia śmierci św. Brunona z Kwerfurtu PDF Print
Dokuments
Written by Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

1. Wprowadzenie
     Przygotowujemy się do obchodów jubileuszowych związanych z 1000-leciem śmierci św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu. Uroczystości milenijne są wspaniałą okazją, by lepiej poznać św. Brunona, wielkiego Misjonarza, Biskupa i Męczennika. Możemy uświadomić sobie jego wkład w głoszenie Ewangelii  i tworzenie zrębów Kościoła na naszych ziemiach. W czasie tych uroczystości pragniemy wyrazić Bogu Trójjedynemu wdzięczność za misję św. Brunona wśród naszych praojców. Te uroczystości są także okazją do przypomnienia sobie obowiązku misyjnego, że cały Kościół jest misyjny i że dzieło ewangelizacji jest podstawowym obowiązkiem Ludu Bożego (DM 35), a każdy uczeń Chrystusowy ma obowiązek szerzenia wiary (KK 17).

Read more...
 
O św. Brunonie i misjach podczas festynu rodzinnego w Ełku PDF Print
Relations and descriptions
Written by Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

Program festynu
     W tym roku obchodzimy milenium śmierci św. Brunona z Kwerfurtu, dlatego  na IV Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w Ełku dużo mówiono o misjach i krzewieniu wiary. Podkreślił to bp Jerzy Mazur w homilii do dzieci podczas Mszy św. na placu, mówiąc, że Maryja jest zarazem Matką Chrystusa i naszą. Tak jak w Kanie Galilejskiej, tak i teraz troszczy się o nas i również mówi do nas: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Tysiąc lat temu Maryja wstawiała się za misjonarzami, aby Jej Syn Jezus Chrystus posłał ich – a wśród nich św. Brunona z Kwerfurtu – do ludzi nie znających jeszcze naszego Boga.
Read more...
 
Spotkanie samorządowców diecezji ełckiej w Giżycku PDF Print
Relations and descriptions
Written by Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

Przy krzyżu św. Brunona
      "Samorządowcy w służbie życiu" - to temat konferencji z udziałem pracowników samorządu Giżycka i diecezji ełckiej, które odbyło się 26 maja w 397. rocznicę uzyskania praw miejskich przez to miasto. Podsumowaniem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura w Sanktuarium św. Brunona oraz modlitwa na Wzgórzu św. Brunona.
     W homilii bp Mazur przypomniał samorządowcom, że na ich barkach spoczywają poważne zadania powierzone im przez społeczność regionu. Rządzący powinni okazywać szacunek wobec ludzkich wspólnot, swoją władzę traktować jak służbę i uświadamiać, jak wielka przed Bogiem i społeczeństwem ciąży na nich odpowiedzialność - argumentował biskup.
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 13
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack