Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Wyszukaj

Krzyż św. Brunona

krzy_w_brunona_20090310_1364874501.jpg

Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 157 gości 
Program duchowego przygotowania się młodzieży do Uroczystości Milenijnych PDF Drukuj
Dzień młodzieży
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Krzyż św. Brunona zimą
1. Katechezy o św. Brunonie
Przygotowane przez Wydział Katechetyczny, które zostały przekazane katechetom. Dostępne na stronie internetowej. Inną propozycją jest przygotowanie Apelu w szkole poświęconego osobie św. Brunona; konkursy plastyczne, teatralne, muzyczne, sportowe itp.

2. Dary Duchowe Młodzieży Diecezji Ełckiej
Pierwszym darem będzie złożenie na specjalnych Kartach Darów Duchowych osobistych postanowień i zobowiązań. Karty te złożone będą w dniu 20 czerwca podczas Nabożeństwa Ewangelizacyjnego.
Drugim darem młodzieży będzie modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne.
Więcej…
 
Logo Uroczystości Milenijnych PDF Drukuj
Centralne Uroczystości
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Logo Milenijne
LOGO uroczystości jubileuszowych
odzwierciedla misję i męczeńską śmierć
św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu:
 

Św. Brunon głoszący Ewangelię, z Biblią w ręku - to realizacja posłania Chrystusowego: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody (Mt 28,19)
z uniesionym Krzyżem - to głoszenie nauki Krzyża, znaku miłości Jezusa Chrystusa do ludzkości oraz znaku chrześcijańskiej nadziei i zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej…
 
Komunikat Biskupa Ełckiego PDF Drukuj
Dokumenty
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   

BISKUP EŁCKI

KOMUNIKAT BISKUPA EŁCKIEGO
PRZED UROCZYSTOŚCIAMI JUBILEUSZOWYMI
ŚWIĘTEGO BRUNONA BONIFACEGO Z KWERFURTU

     W naszej diecezji przeżywamy Rok Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu. Rozpoczęliśmy go w Niedzielę Misyjną 19 października 2008 r. W dekrecie ustanawiającym ten Rok napisałem: Jest to szczególny czas, w którym przyzywać będziemy miłosierdzia i łaskawości Bożej przez przyczynę św. Brunona. Pragnę te słowa dzisiaj powtórzyć i zaprosić do dobrego przygotowania się na uroczystości jubileuszowe.
     Postać św. Brunona jest ściśle związana z głoszeniem Ewangelii na ziemi, którą my dzisiaj zamieszkujemy oraz z początkiem Kościoła i państwowości w naszej Ojczyźnie.
Więcej…
 
Dzień Ekumeniczny w Giżycku - 22 stycznia 2009 PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Jacek Uchan   
      Spotkaniem ekumenicznym w Giżycku (22 stycznia 2009 roku) rozpoczęły się obchody roku jubileuszowego 1000-lecia śmierci św. Brunona Przybyli przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej, duchowni innych kościołów chrześcijańskich:  Kościoła Grecko-Katolickiego, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Był bp Tadeusz Pikus - przewodniczący Komisji ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski. W swoim słowie podkreślił, że to Jezus Chrystus jest fundamentem jedności, bowiem w Nim dokonuje się coś niezwykłego: łączy się bóstwo z człowieczeństwem, w Nim jedna się ludzkość.
Więcej…
 
Dekret Biskupa Ełckiego PDF Drukuj
Dokumenty
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   

BISKUP EŁCKI

DEKRET USTANAWIAJĄCY ROK ŚWIĘTEGO BRUNONA
W DIECEZJI EŁCKIEJ
 
Bp Jerzy Mazur
      Opatrzność Boża przed 1000 lat, na świeżo chrystianizowanej ziemi polskiej postawiła niezwykłą postać - św. Brunona z Kwerfurtu. Po przyjęciu sakry biskupiej w 1004 roku podejmował on wyprawy misyjne na Węgry i Ruś. Święty, podążając szlakami swojego wielkiego poprzednika, św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głosił Ewangelię na północnych terenach dzisiejszej Polski, wypełniając polecenie Chrystusa: Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Korzystając z poparcia króla Bolesława Chrobrego, udał się z misją do plemion pruskich i tam poniósł śmierć męczeńską z 18 towarzyszami wczesną wiosną roku Pańskiego 1009. Starodawna tradycja sytuuje miejsce śmierci, a później i kultu tego Świętego na wzgórzu nazwanym jego imieniem w Giżycku.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 10
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack