"Kochani młodzi przyjaciele" - Biskup Ełcki do młodzieży PDF Drukuj
Dzień młodzieży

Kochani młodzi przyjaciele!

Zapraszam Was na Wzgórze św. Brunona do Giżycka na 20 i 21 czerwca. Będziemy tam razem nad brzegiem Jeziora Niegocin świętować Jubileusz 1000-lecia męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu, wielkiego misjonarza.
     To on przybył do nas z Ewangelią, realizując słowa Jezusa: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody". Przybył z krzyżem głosząc miłosierną miłość Boga do człowieka. Będziemy tam na Wzgórzu przy Krzyżu św. Brunona na dziękczynieniu, modlitwie i posłaniu. Tam będziemy tworzyć wspólnotę Kościoła młodego, pełnego entuzjazmu. Wspólnotę, która pragnie dziękować pierwszym misjonarzom za dar wiary i stawać się wspólnotą, która ewangelizuje. Będziemy modlić się, aby św. Brunon zachwycił młodych ludzi swoją gorliwością i swoim zapałem w niesieniu Krzyża i głoszeniu Ewangelii nadziei.Będziemy tam trwać wraz z Maryją przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży nazwanym "Krzyżem Młodych".
      Będziemy trwać przy tym samym krzyżu, który Jan Paweł II dał młodzieży świata 25 lat temu i powiedział: "Ponieście go na cały świat jako znak miłości". Jest On niesiony przez młodzież i przemierzył już wszystkie kontynenty głosząc, że "tylko w Chrystusie jest ratunek i odkupienie". Wpatrując się w krzyż Chrystusa będziemy uczyć się przyjmować Go sercem, aby doznać przemiany i żyć jak prawdziwi chrześcijanie stając się Jego świadkami.
     Pragnę, by uroczystości jubileuszowe złączyły nas w radości oraz rozbudziły w sercach entuzjazm dzielenia się świadectwem wiary w Chrystusa we współczesnym świecie.
Z modlitwą i nadzieją na spotkanie

+Jerzy Mazur
Biskup Ełcki