Kard. Glemp papieskim legatem na 1000-lecie śmierci św. Brunona (komunikat KAI) PDF Drukuj
Kard. Józef Glemp obok Ojca Świętego
     Benedykt XVI mianował kard. Józefa Glempa swoim specjalnym wysłannikiem na uroczystości 1000.lecia śmierci św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
      Komunikat w tej sprawie wydało 18 kwietnia 2009 roku Watykańskie Biuro Prasowe.
     Główne obchody ku czci św. Brunona z Kwerfurtu rozpoczną się 19 czerwca w Łomży dwudniowymi obradami zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Następnego dnia w Giżycku - w domniemanym miejscu śmierci świętego - odbędą się uroczystości centralne, w tym m.in. o godz. 19.00 specjalne spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży.
     W niedzielę 21 czerwca na Wzgórzu św. Brunona o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. jubileuszowa pod przewodnictwem Legata Papieskiego. Hasłem uroczystości jubileuszowych są słowa z Ewangelii św. Jana: "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam" (J 20,21).