Parkingi dla autokarów i samochodów osobowych PDF Drukuj
Informacje organizacyjne
Parkingi dla autokarów
Opis parkingów dla autokarów, wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przyjazdu i wyjazdu wiernych.

P A1 (Wilkasy)
- Parking znajduje się za przejazdem kolejowym po lewej stronie w kierunku Olsztyna
- Autobusy pozostają na parkingu
- Wierni udają się pieszo do miejsca uroczystości (za mostem w prawo ul. Św. Brunona)

P A2 (Pierkunowo - Lotnisko Wojskowe)
- Wierni wysiadają na ul. Wojska Polskiego - wjazd od strony ronda "Wojska Polskiego" (ulica jednokierunkowa dla autobusów - zamknięta dla pozostałego ruchu kołowego)
- Po wysadzeniu osób odjazd na wskazany parking ulicami: Moniuszki, Obwodową, Świderską i Antonowską do Pierkunowa. W Pierkunowie zjazd w lewo w kierunku jeziora (odległość ok. 1,5 km).
- Po zakończeniu uroczystości przyjazd autobusów tą samą trasą na ul. Wojska Polskiego w celu zabrania wiernych.

P A3 (Giżycko - ul. Sybiraków)
- Wierni wysiadają za przejazdem kolejowym przy porcie EKOMARINA, dojazd z ul. Dąbrowskiego
- Odjazd ulicami: Kolejową (w kierunku dworca), Gdańską, Białostocką i Warmińską
- Po zakończeniu uroczystości przyjazd do portu EKOMARINA w celu zabrania wiernych

P A4 (Baza PKS - ul. Obwodowa)
- Wierni wysiadają za przejazdem kolejowym przy porcie EKOMARINA, dojazd z ul Dąbrowskiego
- Odjazd ulicami: Kolejową (w kierunku dworca), Gdańską, Białostocką i Obwodową

P A5 (Rynek Główny)
- 40 autobusów (parking rezerwowy)

P A6 (Rejon Dróg Krajowych)
- 20 autobusów (parking rezerwowy)

Informacje dotyczące parkingów dla samochodów osobowych:

Parkingi czasowe dla samochodów osobowych:
- Przy skrzyżowaniu Al. 1-go Maja i Królowej Jadwigi
- ul. Kolejowa, jednokierunkowa (parking dla samochodów osobowych) na odcinku (wjazd) od ul. Owsianej do ul. Dąbrowskiego w kierunku dworca PKP
Pozostałe, stałe parkingi dla samochodów osobowych według mapy.