Świety Brunon na znaczku pocztowym PDF Drukuj
Znaczek ze św. Brunonem
      19 czerwca 2009 r. do obiegu wchodzi znaczek pocztowy o wartości 3 zł, na którym przedstawiono św. Brunona z Kwerfurtu wg fragmentu obrazu z refektarza Seminarium Duchownego w Łomży.Oprócz tego Poczta Polska wydała karty pocztowe upamiętniające jego postać oraz kopertę. Na kopercie znajduje się fragment listu św. Brunona do króla niemieckiego Henryka II oraz mapa Europy z trasą jego misji z zaznaczoną na niej Łomżą. Łomża znalazła się na trasie misji św. Brunona z Kwerfurtu. Święty założył pierwszy kościół na północnym Mazowszu, jest również patronem tamtejszej diecezji. Jedna z hipotez mówi, że prawdopodobnie w okolicach Łomży 1000 lat temu poniósł męczeńską śmierć wraz z 18 towarzyszami.
     Znaczek po raz pierwszy będzie można nabyć w piątek 19 czerwca w godz. 16-20 na stoisku przed łomżyńską katedrą.

Koperta okolicznościowa

Podstawowe dane emisji:

autor projektu:    B. Grozdew
ilość znaczków:    1
wartość:             3,00 zł
nakład:               600.000 sztuk
technika druku:   rotograwiurowa
format znaczka:   31,25 x 43 mm
papier:               fluorescencyjny
data obiegu:       19 czerwca 2009 r.