Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Centralne Uroczystości 1000-lecia męczęńskiej śmierci św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu w Obwodzie Kaliningradzkim - Rosja PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Abp Paolo Pezzi i koncelebransi
Wierni uczestniczący we Mszy św.
      Dnia 12 lipca 2009 r. w Czerniachowsku w Parafii św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu prowadzonej przez franciszkanów odbyły się centralne uroczystości obchodów 1000-letniej rocznicy męczeńskiej śmierci św. Brunona w Obwodzie Kaliningradzkim. Mszę św. celebrował, wygłosił słowo i udzielił Sakramentu Bierzmowania abp  Paolo Pezzi, metropolita archidiecezji Matki Bożej w Moskwie.
      Obecny był również wikariusz generalny Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie ks. Siergiej Timaszow i kustosz franciszkańskiej Kustodii Generalnej św. Franciszka w Rosji, O. Mikołaj Dubinin. W uroczystościach milenijnych było obecne całe duchowieństwo  pracujące w
Konkursowe prace dzieci
Obwodzie Kaliningradzkim, kapłani, bracia i siostry zakonne.
     Nie zabrakło również przedstawiciela władzy lokalnej miasta Czerniachowska. Kościół w Czerniachowsku dawno nie gościł w swoich murach tylu wiernych, również przybyłych z innych parafii na tę uroczystość. 
     Dla wielu wiernych była to okazja do spotkania się ze swoim pasterzem.  Z okazji uroczystości dzieci z naszej parafii brały udział w konkursie malowania pt. „Co podarowałbym świętemu Brunonowi”.
 
br. Jan Hruszowiec OFMConv
 
 
 
 
     

     
 
 
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack