Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Relacje i opisy z wydarzeń związanych z obchodami

1000-lecia męczeńskiej śmierci Świętego BrunonaZakończenie obchodów milenium śmierci św. Brunona w Giżycku PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Zakończenie uroczystośći na Wzgórzu św. Brunona
     24 października w Giżycku pod patronatem bpa Jerzego Mazura odbyły się uroczystości kończące obchody Milenium męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu pod hasłem Żniwa Brunonowej misji. Organizatorami były: Sanktuarium św. Brunona, Urząd Miejski w Giżycku, Giżyckie Centrum Kultury i parafie giżyckie.
     Najpierw w sanktuarium liturgii Mszy św. przewodniczył bp Jerzy Mazur, który wygłosił również homilię. Powiedział, że nakaz Chrystusa: Idźcie na cały świat głosić Ewangelię jest testamentem, który wypełniali Apostołowie i św. Brunon, a który także my mamy realizować. Przykład św. Brunona mobilizuje nas do osobistego zaangażowania w dzieło ewangelizacji świata. Powinniśmy być nieustannie gotowi i zmobilizowani do ewangelizacji i dawania świadectwa. Św. Brunon jest dla nas wzorem. Żył on w czasach, kiedy chrześcijaństwo nie było podzielone. Teraz w dobie podziałów dążenie do jedności chrześcijan jest naszym zadaniem. „Bez wątpienia św. Brunon jest pomostem przyjaźni między narodem niemieckim i polskim” - stwierdził biskup.
Więcej…
 
Centralne Uroczystości 1000-lecia męczęńskiej śmierci św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu w Obwodzie Kaliningradzkim - Rosja PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Abp Paolo Pezzi i koncelebransi
Wierni uczestniczący we Mszy św.
      Dnia 12 lipca 2009 r. w Czerniachowsku w Parafii św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu prowadzonej przez franciszkanów odbyły się centralne uroczystości obchodów 1000-letniej rocznicy męczeńskiej śmierci św. Brunona w Obwodzie Kaliningradzkim. Mszę św. celebrował, wygłosił słowo i udzielił
Więcej…
 
Centralne obchody milenium męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu zakończone PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

     Msza św. w Giżycku pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Józefa Glempa zakończyła centralne obchody milenium męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu.
     W uroczystej celebrze na wzgórzu, tradycyjnie uważanym za miejsce męczeństwa misjonarza wziął udział Episkopat Polski, biskupi z zagranicy oraz rzesze wiernych. 

Więcej…
 
Giżycko: Posłani na krańce ziemi (fragmenty video ze spotkania!) PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   

     "Krańce ziemi są tam, gdzie kończy się serce człowieka. Tam jesteście posłani" - powiedział w specjalnym przesłaniu do młodzieży papieski legat na uroczystość milenium śmierci św. Brunona, kard. Józef Glemp.
     W Giżycku kard. Glemp spotkał się z młodzieżą, którą ze wzgórza św. Brunona posłał do ewangelizacji rówieśników. Według organizatorów w wieczornym spotkaniu wzięło udział 9 tys. młodych z kraju i zagranicy.

Więcej…
 
Zebranie Plenarne Episkopatu Polski w Łomży PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Rozpoczęcie obrad
       Udział w ogólnopolskich obchodach milenium śmierci św. Brunona z Kwerfurtu to główny punkt rozpoczętego 19 czerwca 348. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu.
     Tym razem od 19 do 21 czerwca biskupi spotkali się w Łomży i Giżycku. Data rozpoczęcia zebrania zbiega się z pierwszym dniem Roku Kapłańskiego, ogłoszonego przez Benedykta XVI.
     Obrady biskupów rozpoczęły się dziś w Łomży o godz. 11. Po ich zakończeniu, o godz. 18. biskupi wezmą udział w Mszy św. w katedrze w ramach diecezjalnych obchodów milenium śmierci św. Brunona. Następnego dnia obrady trwać będą do godz. 14.00, po czym hierarchowie udadzą się do Giżycka na główne, ogólnopolskie obchody milenium śmierci św. Brunona. Kilku biskupów pozostanie w Łomży na kolejne uroczystości brunonowe.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack