Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Search

Saint Bruno’s Hill

wzgrze_zim_20090310_1509101547.jpg

Who is visiting us?

We have 413 guests online
Rozpoczęcie lata z Chrystusem na Mazurach PDF Print
News
Written by Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

Program Uroczystości
3 LIPCA 2010
UROCZYSTOŚCI
NA WZGÓRZU ŚWIĘTEGO BRUNONA

Godz. 13.30
- Ognisko młodych turystów wypoczywających na Mazurach oraz młodych mieszkańców naszej diecezji (Na Wzgórzu św. Brunona nad brzegiem jeziora Niegocin)
Godz. 14.00 - Jarmark Św. Brunona
Godz. 15.00 - 16.00 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca z Przemyśla
Read more...
 
Kamera na żywo ze Wzgórza św. Brunona PDF Print
News
Written by Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

    Od niedawna, poprzez kamerę internetową, można na żywo oglądać Wzgórze św. Brunona. W naszym dziale "widoki z kamer" została podpięta strona z kamerą, przekazującą non stop obraz z tego pięknego miejsca. Zachęcamy do łączenia się poprzez internet z tym wzgórzem, gdzie w tym roku odbywały się tak ważne Uroczystości Milenijne Świętego Brunona, aby tym samym wspomnieć przeżyte chwile.
    Wyrażamy wdzięczność osobom z Giżycka, które zaangażowały się pod względem formalnym i technicznym aby ten obraz mógł być transmitowany poprzez internet.
 
Zakończenie obchodów milenium śmierci św. Brunona w Giżycku PDF Print
Relations and descriptions
Written by Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

Zakończenie uroczystośći na Wzgórzu św. Brunona
     24 października w Giżycku pod patronatem bpa Jerzego Mazura odbyły się uroczystości kończące obchody Milenium męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu pod hasłem Żniwa Brunonowej misji. Organizatorami były: Sanktuarium św. Brunona, Urząd Miejski w Giżycku, Giżyckie Centrum Kultury i parafie giżyckie.
     Najpierw w sanktuarium liturgii Mszy św. przewodniczył bp Jerzy Mazur, który wygłosił również homilię. Powiedział, że nakaz Chrystusa: Idźcie na cały świat głosić Ewangelię jest testamentem, który wypełniali Apostołowie i św. Brunon, a który także my mamy realizować. Przykład św. Brunona mobilizuje nas do osobistego zaangażowania w dzieło ewangelizacji świata. Powinniśmy być nieustannie gotowi i zmobilizowani do ewangelizacji i dawania świadectwa. Św. Brunon jest dla nas wzorem. Żył on w czasach, kiedy chrześcijaństwo nie było podzielone. Teraz w dobie podziałów dążenie do jedności chrześcijan jest naszym zadaniem. „Bez wątpienia św. Brunon jest pomostem przyjaźni między narodem niemieckim i polskim” - stwierdził biskup.
Read more...
 
Misja św. Brunona - sztuka tetralna do pobrania w wersji filmowej PDF Print
News
Written by Ks. Mirosław Baranowski   
There are no translations available.

Film ze sztuki teatralnej o św. Brunonie
     Istnieje już możliwość pobrania z naszej witryny całości sztuki teatralnej "Misja św. Brunona" w wykonaniu Teatru im. J. Węgrzyna pod kierownictwem Pana Piotra Kowalewskiego. Zamieszczoną wersję filmową opracował Pan Remigiusz Makarewicz.
     Poszczególne 7 części z rozszerzeniem (.rar), filmu skompresowanego do formatu Divx, należy pobrać do jednego katalogu na komputerze, a następnie rozpakować.
     Pan Remigiusz Makarewicz wyraził zgodę na wyświetlanie tego filmu w celach religijnych i edukacyjnych.
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 13
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack