Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Serwis informacyjny o Obchodach Millenium śmierci św. Brunona

Wyszukaj

Krzyż św. Brunona

wzgrze_zim_20090310_1763068092.jpg

Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 312 gości 
O św. Brunonie i misjach podczas festynu rodzinnego w Ełku PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Program festynu
     W tym roku obchodzimy milenium śmierci św. Brunona z Kwerfurtu, dlatego  na IV Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w Ełku dużo mówiono o misjach i krzewieniu wiary. Podkreślił to bp Jerzy Mazur w homilii do dzieci podczas Mszy św. na placu, mówiąc, że Maryja jest zarazem Matką Chrystusa i naszą. Tak jak w Kanie Galilejskiej, tak i teraz troszczy się o nas i również mówi do nas: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Tysiąc lat temu Maryja wstawiała się za misjonarzami, aby Jej Syn Jezus Chrystus posłał ich – a wśród nich św. Brunona z Kwerfurtu – do ludzi nie znających jeszcze naszego Boga.
Więcej…
 
Spotkanie samorządowców diecezji ełckiej w Giżycku PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Przy krzyżu św. Brunona
      "Samorządowcy w służbie życiu" - to temat konferencji z udziałem pracowników samorządu Giżycka i diecezji ełckiej, które odbyło się 26 maja w 397. rocznicę uzyskania praw miejskich przez to miasto. Podsumowaniem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura w Sanktuarium św. Brunona oraz modlitwa na Wzgórzu św. Brunona.
     W homilii bp Mazur przypomniał samorządowcom, że na ich barkach spoczywają poważne zadania powierzone im przez społeczność regionu. Rządzący powinni okazywać szacunek wobec ludzkich wspólnot, swoją władzę traktować jak służbę i uświadamiać, jak wielka przed Bogiem i społeczeństwem ciąży na nich odpowiedzialność - argumentował biskup.
Więcej…
 
Harcerska Biała Służba w Giżycku PDF Drukuj
Nowości
Wpisany przez dk. Przemysław Przekop   

      Pragniemy przypomnieć, że 1 czerwca mija termin zgłoszeń harcerzy chcących włączyć się do Harcerskiej Białej Służby podczas uroczystości milenijnych. Wszystkich, którzy się jeszcze nie zgłosili, a pragną to uczynić zachęcamy do odwiedzenia strony  internetowj www.bialasluzba.gizycko.eu.interia.pl. Zgłoszenia można przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub za pomocą formularzy umieszczonych na tej stronie w dziale "zgłoszenia i potwierdzenia".

Więcej…
 
Karty wstępu na Uroczystości Milenijne PDF Drukuj
Nowości
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   
Przykładowa karta wstępu
      Pragniemy przypomnieć, że Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Ełckiej Kurii Diecezjalnej przyjmuje zamówienia na karty wstępu (dla zorganizowania grup wiernych) na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową o św. Brunonie pod przewodnictwem Legata Papieskiego Ks. Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski, która będzie sprawowana 21 czerwca 2009 roku o godz. 11.00 na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku.
Więcej…
 
III Spotkanie Samorządowców Diecezji Ełckiej PDF Drukuj
Relacje i opisy
Wpisany przez Ks. Mirosław Baranowski   

    W dniu 26 maja, w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ul. Konarskiego 8, w 397. rocznicę uzyskania praw miejskich przez Giżycko, odbędzie się Spotkanie Samorządowców Diecezji Ełckiej i konferencja tematyczna „Samorządowcy w służbie życiu”.

PROGRAM SPOTKANIA

  9.00 - 9.10 Otwarcie konferencji „Samorządowcy w służbie życiu”. Występ zespołu „Betania”
  9.10 - 9.20 Wystąpienie Pani Jolanty Piotrowskiej Burmistrz Miasta Giżycka
  9.20 - 9.30 Słowo Ks. Biskupa Jerzego Mazura

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 10
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack